Totalbud Inwestycje Sp. z o.o. | ul. Kozia Górka 404-317 Warszawa | Tel.:  22 660 30 62  22 660 30 62 | E-mail: biuro@totalbud-inwestycje.pl
Totalbud - Inwestycje

Roboty ziemne Warszawa

Profesjonalne roboty ziemne w Warszawie i okolicach. Oferujemy pełny wachlarz usług z zakresu robót ziemnych. Wykonujemy nie tylko wykopy, zasypki czy zagęszczenia, ale również podbudowy, korytowanie oraz plantowanie terenu. Poza tym, zajmujemy się rekultywacją i makroniwelacją uszkodzonych obszarów.

Na rynku wyróżnia nas przede wszystkim bezcenne, wieloletnie doświadczenie. Dzięki niemu, każda realizacja odbywa się szybko i sprawnie. Dysponujemy również pełnym parkiem maszynowym do prac ziemnych - od minikoparek przez ładowarki, aż po samochody ciężarowe umożliwiające wywóz ziemi z miejsca realizacji.

Podbudowy

Roboty ziemne / usługi koparką - 1 Roboty ziemne / usługi koparką - 2

Jednym z etapów tworzenia nowej drogi jest wykonanie jej podbudowy. Jest to ułożenie warstw nawierzchni w oparciu o kruszywo o odpowiednio dobranym uziarnieniu. Dobór ziarnistości kruszywa dla celów podbudowy odbywa się w oparciu o panującą w danym miejscu wilgotność. Zapewniamy pełną opiekę nad projektem wykonania podbudowy.

Z jakich materiałów może zostać wykonana podbudowa? W zależności od panujących na miejscu warunków, wykonać ją można z kruszywa naturalnego lub łamanego (stabilizowanego mechanicznie). Dopuszczalne jest także wykonanie podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej, zawierającej resztki destruktu starej trasy.

Zobacz też: roboty drogowe

Korytowanie i plantowanie terenu

Roboty ziemne / usługi koparką - 3 Roboty ziemne / usługi koparką - 4

Czym jest korytowanie terenu? To jeden z niezbędnych kroków w przygotowaniu podłoża pod budowę drogi. Na początku, na powierzchni na której powstać ma droga dochodzi do wykopania ziemi oraz gruntu. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie terenu z resztek roślin czy korzeni. Głębokość korytowania zależy od profilu budowanej drogi.

Plantowanie to już ostatni etap budowy drogi. Ten proces polega na wyrównaniu powstałej powierzchni przy użyciu koparek lub koparko-ładowarek. Poprawnie przeprowadzone, zapewni nowej trasie dobry profil, co ma wpływ na jej późniejsze użytkowanie. Plantowanie wykonujemy przy użyciu własnego sprzętu, dedykowanego do tego rodzaju robót.

Rekultywacje terenów

Oferowany przez nas zakres robót ziemnych obejmuje także usługę rekultywacji terenu. To działanie, które ma na celu przywrócenie wartości użytkowej gruntowi, który uległ uszkodzeniu z jakiegoś powodu. Rekultywacja gruntów obejmuje także poprawę właściwości gruntu w taki sposób, by zwiększyć jego wartość.

Jakie czynności wykonujemy przy okazji rekultywacji terenu? To nie tylko wyrównania i ukształtowanie danego gruntu, ale także różne metody odtwarzania uszkodzonej gleby (zarówno biologiczne, jak i techniczne). Do tego, zajmujemy się uregulowaniem stosunków wodnych w danym miejscu, co pozwala na wykonanie rekultywacji biologicznej i technicznej.

Makroniwelacje terenów

Zajmujemy się także makroniwelacją uszkodzonych terenów - jest to jeden z elementów rekultywacji technicznej. Taką procedurę stosuje się w przypadku obszarów, w których doszło do niekorzystnych przekształceń. Z tego powodu,makroniwelacje wykonujemy głównie w miejscach, gdzie pojawiły się zapadliska bądź znajdują się niewykorzystane pozostałości wyrobisk.

Makroniwelacja terenów to sposób na przywrócenie wartości terenom powojskowym, intensywnie użytkowanym i zniszczonym przez zakłady przemysłowe oraz ze zdegradowaną przyrodą. W ramach tej usługi przywracamy takim obszarom ich dawny charakter, dostosowując je jednocześnie do wymagań inwestora.

Pozostałe usługi

To jeszcze nie wszystkie z naszych usług. Totalbud to kompleksowa oferta w zakresie budownictwa drogowego. Oprócz wyżej wymienionych czynności wykonujemy także drogi tymczasowe, podbudowy pod posadzki przemysłowe, a także wymiany uszkodzonego gruntu. Zapewniamy najwyższą jakość wykonanych prac.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się