Totalbud Inwestycje Sp. z o.o. | ul. Kozia Górka 404-317 Warszawa | Tel.:  22 660 30 62  22 660 30 62 | E-mail: biuro@totalbud-inwestycje.pl
Totalbud - Inwestycje

Rodzaje maszyn wyburzeniowych

Wyburzenia lub rozbiórka to całkowita lub częściowa likwidacja konstrukcji, budynku lub/oraz jego elementów poprzez zniszczenie. Dzisiaj, w nowoczesnych czasach gwałtownej urbanizacji, wyburzenia stały się powszechne – stare budynki ciągłe są zastępowane nowymi, lepszymi, bardziej odpowiadającymi współczesnym wymaganiom i standardom życia. Pomagają nam w tym coraz bardziej zaawansowane technologicznie maszyny. Których z nich nie może zabraknąć na placu rozbiórki?

Kompleksowe podejście do rozbiórek

Wyburzenia i rozbiórka budynków to jeden z najważniejszych etapów przygotowania terenu pod budowę. Jest to złożony proces technologiczny, który wymaga ścisłego przestrzegania przepisów i reguł prawnych. Aby szybko, skutecznie i bezpiecznie pozbyć się niepotrzebnych konstrukcji, potrzebne jest zintegrowane podejście. Wyburzanie budynków to proces, który wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu wyburzeniowego, ale także wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Demontaż i rozbiórki budynków firmy realizują w sposób kompleksowy, w tym także po zakończeniu całego procesu sprzątają w miejscu realizacji zlecenia. Specjaliści są w pełni świadomi ważności i rangi tego procesu, dlatego do każdego powierzonego zadania podchodzą z pełną odpowiedzialnością. Przed rozpoczęciem demontażu udają się na miejsce budowy, gdzie określają zakres niezbędnych prac, rodzaje sprzętu i maszyn wyburzeniowych i szacowany czas realizacji zlecenia. Wtedy także są wykonywane dokładne pomiary. Następnie na obiekt jest dostarczany specjalny sprzęt i maszyny do rozbiórek i demontażu budynków.

Zobacz też ofertę: wyburzenia Warszawa

maszyna wyburzeniowa

Sprzęt wyburzeniowy

W warunkach współczesnej metropolii nie można obejść się bez profesjonalnej pomocy i użycia fachowo, nie można uniknąć negatywnych konsekwencji (co najmniej terminy wykonania prac zostaną naruszone, co w budownictwie zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami i stratami finansowymi). Dlatego obecnie stosuje się tylko wysokiej jakości nowoczesny sprzęt do rozbiórek i wyburzeń budynków: m.in. wywrotki ciężarowe, młoty, koparki, spychacze, czy nożyce hydrauliczne. Różni się on w zależności od rodzaju wykonywanych prac. Przy rozbiórkach ręcznych wykorzystywany jest lekki sprzęt wyburzeniowy:

Roboty wyburzeniowe maszyna

Rozbiórki mechaniczne

Ten typ prac realizowany jest przy użyciu ciężkiego sprzętu wyburzeniowego – maszyn o większej mocy wyburzeniowej.

Sprzątanie i wyrównywanie

Ciężki sprzęt jest przydatny (a nawet niezbędny) również po rozbiórce, podczas przygotowywania terenu pod nową inwestycję. Wtedy wykorzystywane są rozdrabniacze (i zmniejszacze) mobilne, przesiewarki  (bardzo pomocne podczas oczyszczania terenu z gałęzi i kamienia), zamiatarki, minikoparki, wywrotki i zagęszczarki (jeśli przygotowujemy teren pod asfalt czy kostkę brukową, to ta maszyna jest wręcz niezbędna – idealnie zagęszcza i wyrównuje teren).

Nawigacja

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się